Wiele osób uwzględnia w wystroju swojego domu jakiś niedrogi chodnik. Czy wiesz jakiego rodzaju wykładziny są dostępne w Polsce? Zapraszam do zapoznania się z tym wpisem!

Na pewno bardzo wiele ludzi chcąc kupić wykładzinę najzwyczajniej wybiera się do pobliskiego marketu, by nabyć możliwie najtańszy produkt spełniający ich optyczne potrzeby. Najczęściej będzie to dywan polipropylenowy, ponieważ tego typu modele są po prostu niedrogie. Z drugiej strony, jest w Polsce wiele ludzi pragnących zamówić naprawdę ekskluzywny dywan.

Dywan z wełny?
Chociaż wełna, jako budulec wykładzin trochę wychodzi z użytku, nadal wykładziny tego gatunku mają wielu swoich fanów. Dywany wełniane wbrew różnym opiniom są bardzo wytrzymałe, dlatego mogą posłużyć naprawdę wiele lat. Co ważne są to produkty całkowicie naturalne, wolne od syntetycznych składników. Niemniej wełna ma pewne istotne mankamenty, o których warto wiedzieć.

Taki dywan nie jest dobrym rozwiązaniem dla uczuleniowców. Okazuje się niestety, że w początkowym okresie funkcjonowania wykładziny tego rodzaju, mamy do czynienia z intensywnym pyleniem. Jest to istotnym problemem dla ludzi uczulonych na rozmaite roztocza. Z czasem przekonujemy się też, że chodnik wełniany niełatwo jest czyścić. Rzecz jasna sprawy te nie muszą być kłopotem, ważne jest po prostu, aby być świadomym takich kwestii i wcześniej się na takie sytuacje przygotować. Dobrze jest również wiedzieć, że dywany te do najtańszych nie należą, z tego względu nie może sobie na nie pozwolić wiele osób. Obszerny kilkumetrowy chodnik będzie nawet kosztować parę tys. złotych.

Dywan tkany ręcznie – najwyższa półka!
Do ekskluzywnych dywanów zalicza się oczywiście te produkowane ręcznie. Czym cechują się takie dywany? Otóż dywany ręcznie wytwarzane są przede wszystkim niepowtarzalne. Dlatego więc, są rzecz jasna sporo kosztowniejsze od swych masowo wytwarzanych odpowiedników. Starannie tkany chodnik idealnie będzie się prezentował w ekskluzywnych, najdroższych aranżacjach, gdzie liczy się dbałość o każdy szczegół.

Dodaj komentarz