Sypialnia

Znane jest powiedzenie: jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. To prawda, ale biorąc to powiedzenie dosłownie to nie tylko złe pościelenie ma wpływ na nasz wypoczynek, ba nawet na nasz portfel. Co mam na myśli? Chodzi o materac do naszego łóżka. Czy to takie ważne jaki materac kupimy?

Oczywiście, to głównie od niego zależy jak się wyśpimy, a co za tym idzie czy w najbliższym czasie nie będziemy musieli go wymienić co na pewno znacznie uszczupli nasz budżet domowy. Co zatem zrobić by się tego ustrzec? Trzeba wziąć pod uwagę pewne czynniki. Może to wydawać się śmieszne ale musimy uwzględnić naszą wagę, wzrost i ewentualne schorzenia kręgosłupa. Dlaczego? Sen to prawie jedna trzecia naszego życia, którego spędzimy na tym materacu.

I to właśnie on musi się odpowiednio dopasować do kształtu ciała i tak indywidualnego dla każdego z nas. Ba, nie tylko musi się dopasować, ale wręcz utrzymać nasz kręgosłup we właściwej pozycji. Co nam pomoże dokonać odpowiedniego wyboru? Musimy zdecydować jakiej twardości materaca potrzebujemy. Jeżeli kupimy za miękki będziemy szybko się zapadać co utrudni nam odpowiednie przekręcanie. Za twardy materac natomiast utrudni odpowiedni przepływ krwi. Sklepy wraz zarzucają nas reklamami materacy. Każdy z nich jest najlepszy i to w coraz lepszej cenie. Pamiętajmy jednak to tylko reklamy. Możemy wyróżnić trzy główne rodzaje materacy: piankowy, lateksowy i sprężynowy. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie odpowiedzieć który jest najlepszy. Wszystko zależy od tego którą stronę w internecie otworzymy. Ważne jest żeby wiedzieć, że materace sprężynowe uginają się liniowo. A co z materacami piankowymi i lateksowymi? Bardzo szybko one utwardzają się jeśli chodzi o stosunek wzrostu obciążenia. Inni polecą nam materace kieszeniowe jako jedne z lepszych i też będą mieli rację. Są też materace siedmiowarstwowe, układające się do odpowiedniej części ciała z odpowiednim naciskiem. Ale to już materace z górnej półki. Oczywiście za wysoką jakość trzeba odpowiednio zapłacić. Najważniejsze chyba jest z czego został on wykonany. Czy będzie on higieniczny i estetyczny? Za jakością będzie też podążać też i cena. Dlatego nie okłamujmy się tanie materace nie nadają się do dłuższej eksploatacji. Szybko się wygniatają co nie sprzyja naszemu kręgosłupowi.

Klucz to kompetentny doradca!

Kiedy więc zdecydujemy się na zakup materaca porozmawiajmy ze sprzedawcą, nie wstydźmy się przyznać do naszej wagi i schorzeń. Przecież chodzi o nasz dobry wypoczynek. Nie żałujmy więc na odpowiedni materac. Pamiętajmy od naszego snu zależy bardzo wiele, nasze dobre samopoczucie a nawet stan zdrowia. To wszystko przekłada się na naszą pracę i nasze życie. Dlatego można powiedzieć: dobry materac – to komfort życia, a więc wybierz ten odpowiedni dla siebie. Nigdy nie sugeruj się innymi.

Dodaj komentarz