Ręka mechanika

Dobrego mechanika będzie potrzebował w zasadzie każdy posiadacz samochodu. Jak poznać skutecznego specjalistę? 

Kwestia odszukania dobrego i uczciwego mechanika to typowy problem właścicieli aut. Na pewno musimy z przykrością stwierdzić, że na rynku usług motoryzacyjnych aż roi się od niekompetentnych fachowców, którzy często nie tylko nie umieją dokonać zamówionej usługi, ale często dążą nawet do oszukania klienta. Co zrobić, żeby mieć gwarancję, że powierzamy auto w pewne ręce?

Poszukiwany specjalista z polecenia?

Większość z nas uważa, że najwygodniejszym sposobem na znalezienie dobrego mechanika, będzie szukanie jakiegoś polecenia. Niewątpliwie przytakniemy, że to naprawdę się sprawdza. Warto jednak pamiętać, że nie raz jest tak, że majster ma swe określone specjalizacje – na przykład marki samochodów, które zna bardzo dobrze i ma kupione do nich niezbędne, określone oprzyrządowanie – lub lubuje się w naprawach jedynie pewnych segmentów mechaniki (np. zawieszenie, albo tylko tłumiki i haki). Nie zawsze może być więc tak, że jeśli mechanik znakomicie obszedł się z zaawansowaną naprawą skrzyni biegów, to taki sam będzie rezultat naprawy maglownicy.

 

Mechanik samochodowy
Silnik w warsztacie samochodowym, Zobacz więcej na mechanik Lublin .

Fachowiec z gazety?

Praktyka uczy, że nie raz stajemy w sytuacji, gdy nikt nie może nam zarekomendować nikogo zaufanego. Być może stanęliśmy w podróży, lub jesteśmy tuż po przeprowadzce do innego kraju. Co brać pod uwagę, by wykluczyć możliwość natknięcia się na kogoś kiepskiego lub oszusta?

Majster, który ma sprawdzoną opinię w mieście, zazwyczaj będzie dostawał co robić, z tego powodu nie może być szybko do dyspozycji. Warto się poważnie zastanowić, czy nie dobrze będzie poczekać kilka dni na termin w takim zakładzie, niż poszukiwać koniecznie specjalisty koniecznie na przysłowiowe JUŻ. Dobrze jest rzucić okiem na miejsce pracy specjalisty. Czy w pomieszczeniu jest zachowany ład? Czy widać dobre narzędzia? Czy w warsztacie stoją profesjonale, specjalistyczne sprzęty mogące świadczyć, o rozsądnym podejściu do napraw?

Sprawa szukania warsztatu samochodowego rzecz jasna nie sposób wyczerpać. Ale na pewno te kilka omówionych kwestii pomogą ci w takim dość ważnym dla właścicieli aut kłopocie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *