tapeta ścienna w łazience

Urządzając mieszkania, ludzie szukają obecnie kolejnych, oryginalnych rozwiązań. Dlatego właśnie coraz większą popularność zdobywają tapety 3d. Co warto o nich wiedzieć? Czym tak naprawdę są fototapety 3d oraz gdzie je wykorzystywać? W jakiego rodzaju projektach sprawdzają się możliwie najlepiej?

Tapety 3d – czym one są?

Nazwą tapet trójwymiarowych określa się modele, które sprawiają wrażenie wypukłości naniesionych na nich . Innymi słowy, użytkownik tapety odnosi wrażenie, że obraz widniejący na ścianie w rzeczywistości znajduje się w pomieszczeniu. Przeważnie dekoracyjne tapety tego rodzaju w rzeczywistości są gładkie. Spotyka się jednak także modele wypukłe, które także budzą duże zainteresowanie.

Co przedstawiają?

Pasowałoby na wstępie zaznaczyć, że fototapety trójwymiarowe są ogromnie różnorodne. Modne są w szczególności fototapety 3d. Prezentują one bardzo często przyrodę, zazwyczaj będą to lasy, jeziora, kwiaty lub całe krajobrazy. Na ścianach salonów i jadalni pojawiają się również wypukłe tapety dekoracyjne przedstawiające panoramy wielkich miast lub rozmaite dzieła architektury. Możemy też natrafić na bardziej typowe wizerunki na tapetach trójwymiarowych. Pojawia się bowiem ornamentyka geometryczna, kolorowe wzornictwo roślinne i mnóstwo innych. Wybór jest naprawdę spory, dlatego tapety trójwymiarowe łatwo dopasować praktycznie do każdego rodzaju projektu. Z powodu dużej rozmaitości tapet trójwymiarowych można mówić o ich uniwersalności. Na pewno w wielu pomieszczeniach sprawdzają się one atrakcyjniej niż w innych. Ponadto, trzeba też pamiętać o dopasowaniu wzoru do zaprojektowanego wystroju a także przeznaczenia wnętrza.

Tapeta ścienna z efektem 3d
Tapeta ścienna z efektem 3d

Naturalnie, nie w każdej wielkości pokoju tapety trójwymiarowe sprawdzają się jednakowo dobrze. Wydaje się, że znakomite wrażenie wywierają w przestronnych i głębokich wnętrzach. Szkopuł w tym, iż zastosowanie takiej tapety na ścianie niewielkiego pokoju wizualnie czasem go pomniejsza. Jeśli jednak, dysponując małym mieszkaniem, i tak chce się położyć na ścianie tapetę 3d, trzeba dobrze dobrać wzór. Dobrze sprawdzą się fototapety ukazujące przestrzeń, np. szeroka polana. rodzaju tapeta 3d w bardzo niewielkim stopniu powiększa optycznie wnętrze.

wizualizacja na tapecie
wizualizacja na tapecie, źródło: tapety 3d https://innetapety.pl/tapety-z-efektem-3d

Gdzie zastosować tapetę 3d?

Następne pytanie może dotyczyć miejsca, w którym powinna się znaleźć fototapeta 3d. Czy najlepszy okaże się pokój dzienny, czy może jednak uwzględnić jadalnię? Wydaje się, że gdy prawidłowo dostosuje się barwy i wzornictwo, tapeta trójwymiarowa wkomponuje się dosłownie w każdą aranżację.

Dodaj komentarz