Firmy szklarskie na ogół kojarzą nam się ze zmianą szyby w oknie. Jak się jednakże okazuje, oferta szklarza jest o wiele bardziej powiększona. Montaż profesjonalnego szkła antywłamaniowego lub takiego, jakie będzie używane w kuchni, to jedynie niektóre rozwiązania proponowane przez najlepszych szklarzy w branży. Czym jeszcze się oni zajmują oraz kiedy warto skorzystać z ich usług?
Szklarz, to zawód typowo rzemieślniczy, który wymaga dużej precyzji, cierpliwości oraz zdolności manualnych. Aby móc wykonywać pracę szklarza, wymagane jest profesjonalne przygotowanie do pracy i praktyka. Szklarz, jak wskazuje nazwa, to osoba, jaka trudni się fachową obróbką szkła. Jednocześnie zajmuje się wykonywaniem rozmaitych przedmiotów z tego materiału, i również ich montażem oraz zabezpieczaniem.

W czasie, kiedy dochodzi do uszkodzenia szyby w oknie czy drzwiach, zwykle udajemy się z problemem do zakładu szklarskiego. Szklarz przygotowuje nową szybę pod dany wymiar, i potem wstawia ją. Jest to typowa usługa szklarza, nie oznacza jednakże, iż jedyna. Profesjonalny szklarz może wykonywać na prawdę zaawansowane projekty, takie jak choćby montaż hartowanego szkła antywłamaniowego. To wzmocnione, bezpieczne szyby, którymi wypełnia się np. okna. Funkcjonuje sporo firm, które wykonują dobrej klasy szyby, które są bardzo wytrzymałe oraz odporne na zniszczenia mechaniczne, dzięki czemu złodziejowi trudniej jest dostać się do lokalu by dokonać grabieży.

Zastosowanie szkła w kuchni lub łazience
Typowy zakład szklarski zajmuje się najczęściej wytwarzaniem luster rozmaitego typu. W zależności od osobistych preferencji inwestora mogą mieć one rozmaity kształt. Możliwe jest chociażby ich oświetlenie. Szkło jest ciekawym surowcem wykorzystywanym w pomieszczeniach użytkowych – idealnie sprawdzi się w kuchni w formie eleganckiego wytrzymałego blatu czy półki. Oszklona kabina prysznicowa jest atrakcyjna wizualnie oraz funkcjonalna, wykorzystanie w niej różnego typu szkła zapewnia jej wygodne użytkowanie. Widzimy zatem, iż szklarz oferuje wszechstronne usługi i możemy się do niego udać nie jedynie wówczas, kiedy zbijemy szybę w oknie. Specjalistyczne zakłady są w stanie produkować wyroby ze szkła rozmaitego gatunku, o oryginalnym kształcie oraz rozmiarze.

Przykłady zastosowania szkła w kuchni lub w łazience można obejrzeć na poniższych zdjęciach z realizacji firmy pan-szklarz.pl:

 

Dodaj komentarz