Lubimy uniwersalne rozwiązania. Większość z nas nie zmienia wystroju mieszkania wraz z odwilżą w trendach. Jesteśmy w stanie sporo zainwestować w piękne wnętrza ale oprócz harmonii i estetyki cenimy swój czas i ponadczasowość inwestycji.

Taką świetną inwestycją we wnętrze jest kolor niebieski. Jako element wystroju wpisuje się w kanon dobrego smaku, przy jednoczesnym uniwersalnym wymiarze jego zastosowania w projekcie.

Całe pomieszczenie w niebieskiej tonacji mogłoby w jakimś stopniu nie wpasowywać się w nasze oczekiwania. Natomiast wprowadzeniem tego akcentu poprzez dywan ze wzorem dobranym do stylizacji, osiągniemy cel.

Szeroka oferta niebieskich dywanów znajdzie swoją niszę w każdym wnętrzu bez większego problemu. Chodzi jednak o coś więcej, o to, żeby zrobić to z głową.

 

Do skandynawskiego wnętrza

Wciąż rekordy biją wnętrza skandynawskie. Chłodna pastelowa tonacja z czasem doprasza się bardziej zdecydowanego akcentu. W projekcie zdominowanym przez biele i szarości niebieski dywan jest naturalnym nawiązaniem do koloru występującego w przyrodzie. Spełnia funkcję zrównoważonego akcentu, który wpasowuje się w minimalistyczne oczekiwania mieszkania.

 

Do wnętrza nadmorskiego

Gdzie więcej niebieskości niż na nieboskłonie i w toni morskie? To podstawowy kolor w nadmorskich rezydencjach oraz przytulnych chatkach. Przenoszenie z natury do domu tego co kochamy to naturalny zabieg dbania o atmosferę i gromadzenia blisko siebie tego co kochamy najbardziej. Wzbogacone marynistyczym wzorem typowym dla regionu, zachwyci i będzie łącznikiem.

 

Do wnętrza w stylu Mid – Century Modern

Na spektrum stylów mamy również ten inspirowany modą z połowy wieku. Od kilku lat styl przeżywa swój renesans w mieszkaniach miłośników Mid – Century Modern. Elegancki, mocno designerski z suto wprowadzonymi kształtami geometrycznymi.

Styl wyraża się w śmiałych kontrastach i niebagatelnych połączeniach kolorystycznych, ale nie przepada za zdominowaniem projektu przez jeden element. Niebieski dywan będzie bardziej dopełnia aranżacji, nie pozostając przy tym niewidoczny. Powtórzenie geometrii kształtów wyraźnych linii na dywanie zespoli całość w jednomyślnym projekcie.

Tworząc taką aranżację w tym stylu będziemy sięgać po to co wyraziste i co nie tworzy przesytu i bałaganu. Podpatrując rozwiązania z lat 40-tych, 50-tych i 60-tych nie bagatelizujemy znaczenia kolorów w aranżacji ale dalecy jesteśmy od przepychu.

Modne, niebieskie dywany to ponadczasowe rozwiązanie, którym można podkreślić osobowość wnętrza i spersonalizować projekt.

Dodaj komentarz