Jeśli remontujesz swoje mieszkanie i jesteś na etapie wyboru kierunku aranżacji wnętrza to zapewne zastanawiasz się na rozmaitymi dostępnymi kierunkami. Czy zastanawiałeś się jaką rolę może odgrywać w projekcie mieszkania stal?

Obecnie panuje moda na wnętrza wykończone w stylu industrialnym i minimalistycznym. Warto wiedzieć, że tego typu kierunki aranżacji często uwzględniają w swoich założeniach właśnie stal. W jakich elementach wyposażenia mieszkania możemy spotkać stal?

Jeśli mówimy już os tylu industrialnym, to zapewne elementy wykonane ze stali pojawią się już w meblach. Mogą mieć one postać masywnych okuć lub wyeksponowanych meblowych nóżek. Kolorystycznie są one dostosowane najczęściej do całości aranżacji. Bardzo łatwo jest uwzględnić ten materiał także w budowie oświetlenia – masywnych stalowych lamp, kinkietów lub żyrandoli.

Stalowe balustrady

Balustrada ze stali nierdzewnej zastosowana jako poręcz przy schodach to już pewien standard. Bardzo często widzimy schody z tego typu balustradą zwłaszcza w miejscach mocno uczęszczanych – klatki schodowe, wejścia do budynków. Niemniej w budownictwie jednorodzinnym tego typu balustrady także mają swoje zastosowanie. Między innymi możemy je uwzględnić planując budowę balkonu.

Balustrada na balkonie
Balustrada na balkonie

Balustrada wykonana ze stali nierdzewnej szczególnie będzie przydatna w przestrzeniach na zewnątrz budynku. Ogromną ich bowiem zaletą jest wysoka odporność na działanie warunków atmosferycznych. Stal nierdzewna nie koroduje w wyniku kontaktu z wilgotnym powietrzem co jest bardzo dużym atutem. Balustrady nierdzewne przez całe lata lub nawet dziesięciolecia będą zachowywały swój elegancki styl.

Stal nierdzewna we wnętrzu mieszkania jak najbardziej może mieć zastosowanie. Jest ona pożądana właśnie ze względu na swój wyjątkowy połysk. Znakomicie zatem będą wyglądać w modernistycznym wnętrzu artystyczne dodatki wykonane z tego materiału. Stal nierdzewna szczególnie zjawiskowo będzie się prezentować ze szkłem. Odpowiednio podświetlona może nabrać szczególnego charakteru.

One thought on “Stal nierdzewna we wnętrzach”

Dodaj komentarz