Suplementy pudełko

W Polsce bardzo wiele osób stosuje różnego rodzaju suplementy. Popularność zyskują także suplementy pochodzenia naturalnego. Dlaczego tak wiele osób się na nie decyduje? W tym artykule omawiamy zalety wynikające ze stosowania suplementów pochodzenia organicznego.

Bardzo wielu specjalistów z obszaru zdrowego odżywiania jest przekonanych, że rozsądna suplementacja jest nam potrzebna. Pomimo tego, że pozornie korzystamy z bardzo różnorodnej żywności, wiele osób (nawet tych mających nadwagę) w szczegółowych badaniach wykazuje niedożywienie. Jak to możliwe?

Nasz organizm nieustannie potrzebuje mnóstwa rozmaitych wartości odżywczych. Dostarczamy je spożywając posiłki oraz przyjmując różne płyny. Aby nasz organizm był w pełni odżywiony powinniśmy zadbać, by w naszej diecie pojawiły się wszystkie niezbędne wartości odżywcze. Praktyka jednak pokazuje, że po pierwsze – nie jest łatwo samemu ułożyć sobie taki profesjonalny jadłospis, i po drugie – nawet jeśli odżywiamy się zgodnie ze zbilansowaną dietą, posiłki mogą mieć mniej, niż zakłada dieta, wartości odżywczych (wynika to po prostu z różnych metod hodowania warzyw, owoców czy zwierząt na mięso). Na przykład: czy kupując warzywa w popularnych marketach spożywczych zwracasz uwagę na ich zapach i głębię smaku? Czy zastanawiałeś się dlaczego niejednokrotnie te naturalne produkty tak słabo pachną? Wynika to po prostu z niedoboru wartości odżywczych. Co jest tego przyczyną? Otóż w uprawach powszechnie stosuje się rozmaite nawozy, które mają na celu zwiększenie plonów. Glebę nawozi się wybranymi związkami, które jak przetestowano faktycznie pozytywnie wpływają na zbiory. Z drugiej jednak strony przecież nie dostarcza się glebie pełnej palety naturalnie występujących w niej pierwiastków. W efekcie skład wyhodowanych produktów jest po prostu uboższy. Systematycznie odżywiając się taką żywnością możemy faktycznie wywołać deficyt wybranych witamin lub minerałów w organizmie. Efekty takiego stopniowego niedożywienia mogą być bardzo trudno zauważalne, ponieważ pojawiają bardzo stopniowo. Najprostszą metodą sprawdzenia ewentualnych niedoborów jest wykonanie szczegółowych badań lekarskich.

Colway Colvita

Colaceum icolway.pl

Dlaczego naturalne suplementy są skuteczne?

Wiele osób będąc świadomych powyższych kwestii związanych z niedoborem wartości odżywczych postanawia korzystać z suplementacji. Oczywiście nawet najlepsze suplementy nie zastąpią zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej. Zastanawiając się nad wyborem suplementu warto zwracać uwagę nie tylko na jego deklarowany skład, ale także jego bioprzyswajalność – czyli skuteczność przyswajania dostarczonych składników przez nasz układ pokarmowy. W praktyce okazuje się bowiem, że wytworzone syntetycznie suplementy nie są tak dobrze wchłaniane niż suplementy naturalne. Lider polskiego rynku suplementów naturalnych marka Colway w opisie jednego z popularniejszych suplementów diety (witamina C Colway) pisze:

"...zawarta w suplemencie C-olway bioorganiczna witamina C jest całkowicie naturalna, lewoskrętna. Jej sekret leży w znakomitej wchłanialności. Wchłania się bowiem tak samo jak naturalny pokarm – z niego bowiem pochodzi."

Bardzo prostym sposobem na sprawdzenie skuteczności naturalnych suplementów jest po prosu tymczasowe ich przyjmowanie. W bardzo wielu przypadkach przyjmowanie niewielkich ilości naturalnej, organicznej witaminy C Colway prowadzi do poprawy samopoczucia i wzmocnienia układu odpornościowego.

Dodaj komentarz