Mieszkania Panorama

Każdy kto planuje zakupić mieszkanie staje przed dylematem czy lepiej zdecydować się na mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Przede wszystkim zakup mieszkania to duży koszt i taka decyzja powinna być przemyślana. Mieszkanie powinno spełniać nasze potrzeby pod względem lokalizacji, rozmieszczenia, metrażu i okolicy. Cena to też bardzo ważna kwestia, szczególnie jeśli zamierzamy wziąć na nie kredyt.

Oferta nowych mieszkań jest ogromna, od malutkich kawalerek po ogromne apartamenty, np. apartamenty panorama w Łodzi. Możemy wybrać mieszkanie dopasowane do swoich upodobań, np. z garderobą, spiżarnią, aneksem kuchennym. Podczas budowy deweloperzy zazwyczaj przychylają się do próśb o zmianę układu mieszkania.

Kolejną ważną kwestią jest to, że firmy deweloperskie mają często w ofercie wykończenie mieszkania pod klucz. Po pierwsze jest to wygodne i pozwala na wprowadzenie się „od zaraz”. Po drugie zyskamy czas, który musielibyśmy poświęcić na poszukiwanie materiałów, ekip i nadzorowanie ich pracy.

Obecnie wiele nowych mieszkań powstaje w bardzo atrakcyjnych miejscach. Jest to oprócz ceny najważniejsza kwestia. Przed zakupem sprawdźmy co będzie budowane wokół naszego bloku, ile będzie nam zajmował dojazd do pracy/przedszkola/szkoły.

Przytulne mieszkanie
Przytulne mieszkanie

Przed zakupem sprawdźmy: standard wykończenia mieszkania, czy garaż jest dodatkowo płatny, czy można wprowadzać zmiany i jaki jest to koszt, czy będzie zagospodarowany teren wokół inwestycji, czy osiedle będzie strzeżone.

W dzisiejszych czasach udogodnieniem jest zakup mieszkania ze wsparciem finansowym od państwa, np. Mieszkanie dla Młodych.

Jedną z istotniejszych kwestii jest to, że mieszkanie od dewelopera nie będzie prawdopodobnie mieć wad i usterek. Wszelkie instalacje będą nowe i sprawne, co jest bardzo ważne. Podczas odbioru mieszkania należy wszystko dokładnie sprawdzić, aby niczego nie przeoczyć.

Ostatnia rzecz, o której warto wspomnieć to uregulowany stan prawny mieszkania. Kiedy kupujemy nowe mieszkanie nie musimy się obawiać tego, że jest coś nie tak w księgach wieczystych.

Logo Panorama

 

 

Panorama mieszkania w Łodzi
ul. Piotrkowska 198 Łódź, wejście od ul. Wigury.

Dodaj komentarz