Drzwi antywłamaniowe

Obecnie drzwi antywłamaniowe są niemalże w każdym domu. Warto jednak zwrócić uwagę na parę czynników przed zakupem tego rodzaju drzwi.

Kiedy powinniśmy kupić drzwi antywłamaniowe?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę w jakiej okolicy mieszkamy, czy istnieje dużo ryzyko na to, że padniemy ofiarą włamania. Zależy czy mieszkamy w mieszkaniu, domu wolnostojącym czy szeregowym. Dość istotne jest to czy mieszkamy na uboczu czy mamy sąsiadów obok siebie. Sprawdźmy też czy miejsce, w którym mieszkamy ma system alarmowy oraz monitoring.

Jeśli już podejmiemy decyzję o zakupie drzwi antywłamaniowych to musimy wiedzieć jaką ma klasę. Zazwyczaj ta informacja jest zawarta przy zawiasach. Możemy też poprosić pokazanie certyfikatu. Aby drzwi zaliczały się do antywłamaniowych to muszą mieć klasę chociaż 3 lub 4.

Drzwi klasy 3 mogą być montowane w szeregowcach, gdzie są sąsiedzi, a domki są ogrodzone, natomiast drzwi klasy 4 są przeznaczona do domków wolnostojących. Wyższa klasa, tj. 5 najlepiej jest montować w miejscach, gdzie znajdują się wartościowe i drogie rzeczy.

Jakie powinny być drzwi antywłamaniowe?

Do warunków zaliczamy to, aby skrzydło drzwi było zaopatrzone w kratownicę, płyty stalowe i stalową ramę. Drzwi tego typu nie powinny mieć przeszkleń. Musimy też pamiętać o montażu odpowiednich zamków. Koniecznie muszą być atestowane. Zazwyczaj są stosowane dwa zamki wielopunktowe ryglowania. Najlepiej, jeśli wkładki mają stożkowy rdzeń, ponieważ nie da się jej wtedy rozwiercić.

Jakie cechy powinny mieć porządne drzwi antywłamaniowe?

Dobrej jakości drzwi antywłamaniowe mają grubą blachę, posiadają bolce antywyważeniowe oraz osłony zawiasów. Dodatkowo powinny być wyposażone w sprężyste blachy i pręty. Jeszcze jedną kwestią jest to, aby drzwi miały niski współczynnik U (współczynnik przenikania ciepła).

Gwarancja na zakup

Sprawdźmy też na jaki czas mamy gwarancję na drzwi i jakie warunki musimy spełnić, aby ta gwarancja obejmowała. Zdarza się tak, że warunkiem gwarancji jest zamontowanie drzwi przez daną ekipę.

Judasz w dzrwiach

Montaż drzwi antywłamaniowych

Drzwi antywłamaniowe, aby spełniały swoje funkcje muszą być odpowiednio zamontowane i osadzone. Zazwyczaj są wstawiane w płaszczyźnie muru.

Jeśli drzwi tego typu zostaną zamontowane na słabej jakości ościeżnicach to nie będą one spełniać swoich właściwości. To uchroni nas przed wyrwaniem drzwi razem z ościeżnicami.

W przypadku kiedy nie znamy się na drzwiach antywłamaniowych najlepiej jest skontaktować z firmą, która zna się na rzeczy i udzieli fachowych porad.

GERDE.PL Włusek Sp.K.
Ul. Jedności Narodowej 42/44/1B, 50-258 Wrocław

Dodaj komentarz