auto na gaz

Jesteś zadowolonym właścicielem samochodu i analizujesz, jak można zoptymalizować koszty podróżowania? Zachęcamy do zainteresowania się artykułem dotyczącym instalacji gazowych.

Mnóstwo osób kupujących auto na benzynę planuje montaż instalacji lpg. Przyczyna jest dość prosta – najzwyczajniej jeżdżenie na gazie jest mniej kosztowne. Przy obecnych instalacjach lpg, auta nie spalają więcej gazu aniżeli benzyny. Natomiast gaz jest dużo tańszy niż tradycyjne paliwo. Dzięki temu bez problemu możemy uzyskać spore oszczędności w poruszaniu się autem. Rzecz jasna zanim montaż gazu się zwróci, musi minąć trochę miesięcy.

Dla kogo instalacja gazowa?
Nietrudno się domyśleć, że im więcej korzystamy z samochodu, tym prędzej mu się zwróci inwestycja w LPG. Najczęściej więc lpg jest instalowany przez różnych przedstawicieli handlowych, czy dyrektorów hurtowni, którzy na prawdę dużo czasu w pracy poświęcają na podróże od jednego miejsca do drugiego. Niewątpliwie LPG będzie znakomitą opcją dla kierowców zapominających napełnić auto a rezerwie– w razie jak wyczerpią się resztki gazu, na szczęście jest inne paliwo jakim jest benzyna.

Auto na gaz
Auto na gaz

Minusy lpg w aucie
Zastanawiając się nad montażem instalacji w aucie zdecydowanie warto zastanowić się nad ewentualnymi problemami w eksploatacji instalacji. Niewątpliwie warto mieć świadomość, że gaz potrzebujemy przechowywać – najczęściej pojemnik z gazem instaluje się w bagażniku – trzeba więc się liczyć z faktem, że w środku zmniejszy się przestrzeń przeznaczone na pakunki. Niezłą ewentualnością w takim przypadku może być montaż butli gazowej w miejscu przeznaczonym z tyłu na koło zapasowe. Ustawodawstwo polskie nie wymaga już wożenia ze sobą tego rodzaju osprzętu. Zamiast tego możemy z kolei wyposażyć się w uszczelniacz opon w aerozolu. Cena takiego sprzętu jest raczej niewielki, natomiast nie tracimy miejsca w bagażniku. Ma to znaczenie zwłaszcza w niewielkich autkach. Warto na pewno upewnić się czy mamy do dyspozycji odpowiedniego mechanika, artykuł na temat jak znaleźć odpowiedniego pisaliśmy niedawno tutaj .

Producenci silników na paliwo zazwyczaj nie przewidują spalania w nim gazu. Z tego względu należy liczyć się z tym, że po latach mogą wystąpić pewne usterki wynikające z ciągłego spalania opału innego rodzaju niż to zaplanował specjalista projektujący określony model. Spalanie lpg odbywa się w wyższej temp., przez co niektóre części składowe silnika mogą z czasem ulec uszkodzeniu. By zapalić mieszankę gazową potrzebujemy mocniejszej iskry niż to ma miejsce w pracy silników na benzynę, z tego powodu zapewne wraz z zakupem instalacji auto gazu niezbędne będzie uwzględnienie większego akumulatora.

Naturalnie komfort użytkowania samochodu na gaz zależy także od marki uwzględnionej instalacji a także techniki jej zmontowania. Dlatego dobrze jest zatrudnić taką firmę, której możemy być pewni pod względem biegłości oraz rzetelności w niniejszym obszarze. Dlatego, że nie w każdym silniku gaz sprawdzi się wystarczająco dobrze, dobrze jest uwzględniać tą kwestię jeszcze w trakcie zakupu auta, w którym będziemy chcieli uwzględnić instalację gazową.

Dodaj komentarz