Rodzina na łóżku

Zakup odpowiedniej poduszki to wybór tak samo istotny jak wybór materaca, chociaż bardzo często traktowany przez nas bardzo pobieżnie. Czemu tak jest? Przecież to poduszka zadecyduje o tym jak ułoży się nasz kręgosłup już od odcinka piersiowego kręgosłupa.

Zapewne wybór poduszki do spania bywa spłycany, ponieważ jest ona tańsza i mniejsza niż materac lub łóżko.Jednak z całą pewnością do jej zakupu warto się należycie przyłożyć. Odpowiednio dobrana poduszka może zmniejszyć bóle główy, kręgosłupa a nawet zniwelować chrapanie. Zadaniem poduszki jest optymalne ułożenie głowy tak, by zapewnić jej stabilne podparcie w każdym punkcie niezależnie od pozycji przyjmowanej w trakcie snu. Dlatego często bywa tak, że najlepiej jest dobrać poduszkę dedykowaną osobom śpiącym w danej pozycji. Dobór kształtu poduszki do pozycji podczas snu

Poduszka dla śpiących na wznak

Spanie na wznak uznaje się za najzdrowszą pozycję. Poduszki dla osób śpiących na plecach wymagają szczególnego dopasowania. Jest tak ponieważ najlepsze okazują się poduszki profilowane, które są dostępne w rozmaitych wielkościach oraz wysokościach. Jak sprawdzić czy poduszka jest dla Ciebie dobra? Cała przestrzeń między szyją a materacem powinna być wypełniona. Jeśli zauważasz że twoja głowa przechyla się do tyłu, lub do przodu, może to oznaczać, że kształt poduszki jest nieodpowiedni dla ciebie. Odpowiednio dobrana poduszka poduszka ma zapewnić oparcie dla kręgosłupa zgodne z Twoją anatomią.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułem Jak dobry materac poprawia komfort spania. 

Poduszka dla śpiących na boku

Wybór tego typu poduszek j jest dość szeroki, ponieważ do wyboru mamy zarówno poduszki profilowane jak i typowe klasyczne. Poduszki określane jako klasyczne to te “zwykłe” czyli po prostu płaskie i symetryczne.Na czym polega zadanie tego typu poduszki? Śpiąc na boku, obciążamy zarówno bark jak i biodra. Poduszka powinna być na tyle wysoka, aby szczelnie wypełnić przestrzeń pomiędzy naszym ciałem a łóżkiem. Oczywiście tego typu poduszki będą miały różną wysokość w zależności od szerokości barków.

Poduszki dla śpiących na brzuchu

Chociaż przez ortopedów tego typu sen jest nieprawidłowy, wielu ludzi nie potrafi spać inaczej :). Dlatego właśnie spotyka się na rynku poduszki dla takich osób. Kształt takiej poduszki umożliwia odpowiednie podparcie klatki piersiowej, szyi oraz głowy. Chociaż wyglądają dość oryginalnie, są bardzo wygodne. Dopasowujące się do ciała, ale nie nazbyt miękkie zapewniają prawidłowe podparcie. Co bardzo ważne, przewiewna budowa umożliwia oddychanie także twarzą wciśniętą w materiał poduszki. Zastosowana technologia pasów 3D umożliwia przepływ powietrza porzez poduszkę.

Do produkcji poduszek wykorzystuje się rozmaite materiały, począwszy od w pełni naturalnych wykonanych z pierza lub puchu a skończywszy na zaawansowanych technologicznie syntetycznych materiałów. Jedne z najbardziej komfortowych to tzw. poduszki termoelastyczne dopasowujące się także do temperatury ciała śpiącego.

Dodaj komentarz